Jdi na obsah Jdi na menu
 


Toyota Supra
Obrazek
Nynější majitel Craig Lieberman, který stál jako technický odborník při zrodu scénáře pro film Rychle a zběsile, koupil tuto Toytotu Supru od nějakého podnikatele. Byla naprosto sériová, avšak dlouho netrvalo a začal ji překopávat.
Obrazek

Vůz byl postaven za účelem reklamy. Na přestavbě se podílely společnosti zvučných jmen, jakou jsouGreddy, Eibach, Stillen, Clarion či NOS. Po dokončení se Supra nechala nalakovat na žluto, nasadily se 18ti palcové ráfky, vyšperkoval motor a doladilo audio. Majitel poté jezdil s vozem po přehlídkách, vyhrával ceny a stál mnohokrát před objektivy fotografů tuningových magazínů, ale to nejlepší ho teprve čekalo.
Obrazek
Vlastně mnoho artefaktů z tehdejší úpravy ve voze zůstalo. Například motor se již od té doby nezměnil, je to pořád ten stejný přeplňovaný třílitr s NOSem o výkonu 544 koní. Brzdy jsou stále ty závodní od Stillenu a při pohledu do interiéru je to opět o tom samém. DVD přehrávač, 3 displeje a Playstation. Avšak na jaře
roku 2000 byl vůz spatřen lidmi z Universal Pictures, kteří ho chtěli jako hlavní vůz pro tehdy právě připravovaný trhák Rychle a zběsile. Studio si tuto Supru vypůjčilo a začalo ji měnit. Napřed byl obstarán kompletní kit plastů od Bomexe, který byl jako jediný svého druhu dovezen přímo z Japonska.

Obrazek

To bylo přesně to, co Supře sluší. Poté již následovala nelehká práce a to vybrat tu správnou barvu. Volba padla na oranžovou barvu Lamborghini a myslím, že nikdo z nás si nyní ani jinou barvu nedokáže představit. Vybrat nové ráfky byla hračka, chtělo to něco neobvyklého a proto se šáhlo po krásných ostře řezaných devatenáctkách. Stačilo přidat pořádné křídlo plus kapotu s větracími otvory a bylo vše hotovo. Vlastně nebylo. Vždyť by chybělo to, co dělá všechny vozy v tomto filmu tak výjimečné. No přeci polepy, tak šup tam s nimi a je to.

Obrazek Aby Craigovo auto nebylo podrobováno takovému týrání, které se sem tam ve filmu objevilo, byly postaveny repliky, které byly v průběhu filmu kompletně zničeny. Craigovo auto se používalo pouze jako předloha a objekt pro filmování všech detailních záběrů. Poté se objevovalo „pouze“ na premiérách promítání a různých prezentačních akcích. Vůz byl prý k vidění ve stovkách amerických i zahraničních novin, nemluvě o různých jiných magazínech a publikacích. Dostal na více než 6 titulních stran.

Obrazek Jednoduše je to skutečná hvězda. Taky aby ne, když jí majitel věnoval každý den z posledních dvou let svého života a „nacpal“ do ní v přepočtu přes 5 miliónů korun. O skutečném vztahu majitele k jeho vozu svědčí i to, že Supra stojí ve vyhřívané garáži a je každý týden alespoň jednou ručně naleštěna.

Převzato z http://www.tuning.cz/